Πέμπτη 10 Απριλίου 2014

Μουσιωτίτσα - Λογγάδες (32η Αγωνιστική)

Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής, όπου ο Κένταυρος φιλοξένησε την ομάδα των Λογγάδων την Τετάρτη στο γήπεδο μας, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες  1-1. Παρουσία 500 και πλέον φιλάθλων του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου σταθήκαμε άτυχοι, επειδή μας ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα. Είχαμε το προβάδισμα και κρατούσαμε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης με το γκολ του Ορφανού Λάμπρου, στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου. Η αναμέτρηση δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, επειδή και οι δύο ομάδες είχαν άγχος και επικεντρώνονταν κυρίως στην προσπάθεια του να μην δεχθούν κάποιο τέρμα. Με αυτό το άτυχο αποτέλεσμα δυστυχώς δεν κρατάμε την τύχη της ανόδου στα χέρια μας, επειδή τώρα έχουμε μείνει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, εφόσον δεν υπερτερούμε στους μεταξύ μας αγώνες με του Λογγάδες.

Σύνθεση: Ζώτος Νίκος, Δόσης Γ. Χρήστος, Κοσμάς Νεκτάριος, Δόσης Χ. Χρήστος, Νικόπουλος Περικλής, Γεωργάκης Κων/νος, Βαζάτης Χριστόδουλος (Κίτσος Χρήστος), Δόσης Γεώργιος, Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Παππάς Βασίλης (Κίτσος Σταύρος), Ορφανός Λάμπρος (Τσανάκας Παναγιώτης).