Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

Αγροτικός Καστρίτσας - Μουσιωτίτσα (10η Αγωνιστική)

Νικηφόρα πέρασε από το το γήπεδο της Κατσικάς η τοπική ομάδα μας επικρατώντας του Αγροτικού Καστρίτσας με σκορ 0 - 3. Οι παίχτες του Μπάμπη Νταλάκα πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο έφθασαν πολύ άνετα στο τελικό αποτέλεσμα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας μοιρασμένος αγώνας και για τις δύο ομάδες με πολλές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου χωρίς να υπάρχει καμία ουσιαστική ευκαιρία. Τα πράγματα όμως άλλαξαν στην επανάληψη άρδην και παρουσιάζοντας πολύ όμορφο πρόσωπο ο Κένταυρος Μουσιωτίτσας πήρε εύκολα την νίκη με όμορφα γκολ που προήλθαν από πολύ καλούς συνδυασμούς. Με αυτή την νίκη μας συνεχίζουμε να ήμαστε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και να συγκατοικούμε με την ομάδα του Μετσόβου και των Λογγάδων στους 26 βαθμούς.Τα γκολ για τον Κένταυρο σημείωσαν οι: Νταλάκας Χαράλαμπος, Παπαϊωάννου Κων/νος, Δόσης Γιώργος.

Σύνθεση: Ζώτος Νίκος, Παππάς Βασίλης, Δόσης Γ. Χρήστος, Κίτσος Σταύρος, Νικόπουλος Περικλής, Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Ορφανός Λάμπρος, Γεωργάκης Κων/νος, Νταλάκας Χαράλαμπος (Παπαϊωάννου Κων/νος), Βαζάτης Χριστόδουλος (Αναστάσης Αθανάσιος), Δόσης Γιώργος (Ζάβαλης Γεώργιος).