Πέμπτη 7 Νοεμβρίου 2013

Κοσμηρά - Μουσιωτίτσα (11η Αγωνιστική)

Πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση σ' όλη την διάρκεια του αγώνα ο Κένταυρος Μουσιωτίτσας επικράτησε με 1-4 της Κοσμηράς στην Πεδινή. Η ομάδα μας κατάφερε να φύγει με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης παρουσιάζοντας όμορφο πρόσωπο. Παίζοντας αποφασιστικά από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού η τοπική ομάδα μας μπόρεσε να πετύχει δύο γρήγορα γκολ, το πρώτο από τον Νταλάκα Χαράλαμπο και το δεύτερο από τον Αναγνωστόπουλο Βασίλη με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Νταλάκας, και στην συνέχεια χωρίς άγχος μπόρεσε να διαχειριστεί όπως επιθυμούσε η ίδια τον αγώνα. Τα άλλα δύο γκολ της ομάδας μας πέτυχαν, ο Νταλάκας Χαράλαμπος από στημένη φάση στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και ο Παππάς Βασίλης μετά από έναν πολύ όμορφο συνδυασμό των παιχτών μας λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με τη νίκη μας αυτή πάμε με την καλύτερη, όσον δυνατόν ψυχολογία, στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με την ομάδα του Μετσόβου όπου και συγκατοικούμε μαζί τους στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, όπως και με τους Λογγάδες στους 29 βαθμούς.

Σύνθεση:  Σήτος Χρήστος, Παππάς Βασίλης, Δόσης Γ. Χρήστος, Κίτσος Σταύρος (Γκόγκας Σπύρος), Νικόπουλος Περικλής, Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Ορφανός Λάμπρος, Γεωργάκης Κων/νος (Κίτσος Χρήστος), Νταλάκας Χαράλαμπος, Βαζάτης Χριστόδουλος (Παπαϊωάννου Κων/νος), Δόσης Γιώργος.