Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

Μέτσοβο - Μουσιώτιτσα (3η Αγωνιστική)

Την πρώτη απώλεια στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η τοπική ομάδα μας το περασμένο Σάββατο στο γήπεδο του Μετσόβου όπου και ηττήθηκε με 3-1 από την τοπική ομάδα τους. Παρουσιάζοντας κακή εικόνα και στα δύο ημίχρονα έχασε την ευκαιρία να βρίσκεται στην πρώτη θέση και να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος. Εάν και προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό δεν μπόρεσε να κρατήσει το θετικό αποτέλεσμα και με ανατροπή το Μέτσοβο πέτυχε σπουδαία νίκη. Το μοναδικό τέρμα για την ομάδα μας έβαλε ο Παπαϊωάννου Κωσταντίνος μετά από όμορφη προσπάθεια του Ορφανού Λάμπρου, όπου ο ίδιος τραυματίστηκε σε εκείνη τη φάση και στη συνέχεια έγινε αλλαγή.

Σύνθεση: Φιλιάς Γεώργιος, Νικόπουλος Περικλής, Δόσης Γ. Χρήστος, Μπίντος Ιωάννης (Κίτσος Σταύρος), Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Παππάς Βασίλειος (Τότσικας Μάριος), Βαζάτης Χριστόδουλος, Λαλάι Τζουλιάν, Ορφανός Λάμπρος (Λούζης Χρήστος), Κίτσος Χρήστος, Παπαϊωάννου Κων/νος.